sakhtan
17 بهمن 1401 - 20:56

در سفر استاندار خراسان رضوی به شهر مرزی درگز چه گذشت؟

استاندار خراسان رضوی همچنین در سفر به شهرستان درگز از مسیر و تونل الله اکبر بازدید کرد و در جریان روند ساخت آن قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، استاندار خراسان رضوی امروز در سفر به شهرستان درگز از مسیر و تونل الله اکبر بازدید کرد و در جریان روند ساخت آن قرار گرفت؛ ساخت این تونل که از سال 1395 آغاز شده است با هدف کاهش مسیر جاده به این شهرستان در طول 65 کیلومتر را فراهم می کند.

در حاشیه این بازدید اهالی دهستان "میانکوه" از نزدیک با استاندار خراسان رضوی دیدار و درخواست ایجاد مسیر جاده آسفالته و آغاز لوله کشی گاز برای بهره‌مندی 22 پارچه آبادی این منطقه را مطرح کردند که استاندار خراسان رضوی در این زمینه قول مساعد داد.

استاندار خراسان رضوی همچنین در آیین بهره برداری از شش هزار و هشتصدمین واحد مسکن روستایی در روستای شمسی خان درگز حضور یافت و از نزدیک با اهالی این روستا نیز گفت و گو کرد.

وی همچنین راه روستایی "بشدره" به طول بیش از 2 کیلومتر برای دسترسی بیش از 40 خانوار این منطقه با اعتبار پنج میلیارد و 800 میلیون ریال را افتتاح کرد.

یعقوبعلی نظری ضمن بازدید از چند طرح عمرانی و روستایی این منطقه بازدید، طرحهای عمرانی را بهره برداری کرد.توسعه مجتمع فرآوری لبنی تیوان و کارخانه خوراک دام و خوشه زرین درگز از جمله طرحهایی است که با حضور استاندار خراسان رضوی در این شهرستان افتتاح شد.

استاندار خراسان رضوی در مراسم افتتاح طرح‌های مزبور گفت: ایجاد مجتمع های صنعتی در روستاها برای ایجاد زنجیره فعالیت و تهاتر محصولات روستایی کار بسیار ارزشمندی است.

یعقوبعلی نظری افزود: در قالب طرح توسعه مجتمع لبنی تیوان درگز که با ظرفیت تولید 2 هزار تن محصولات لبنی در سال با سرمایه 50 میلیارد ریال مشغول به فعالیت است، امکان ایجاد اشتغال از 15 به 35 نفر افزایش یافته و تولید محصولات 6 برابر شده است.

وی با بیان اینکه در طرح تحول روستایی، ایجاد اشتغال پایه مرتبط و مکمل از اولویت‌های مورد تاکید است، بیان کرد: طرح تحول روستایی برای روستاهای بالای 20 خانوار استان تا پایان سال 1404 به اتمام می‌رسد و در آن موضوع اشتغال در کنار ایجاد اشتغال روستایی در مسیر تثبیت جمعیت روستایی دارای اهمیت است.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: در اشتغال روستایی مردم همراه با افراد خانواده خود برای معیشت تلاش می‌کنند که در کشاورزی و دامداری سنتی نمود دارد.

آخرین برنامه استاندار خراسان رضوی در شهرستان درگز ، افتتاح سنگفرش و خانه ورزش روستای خادمانلو بود.

سه طرح زیست‌محیطی در درگز

مهدی اله‌پور، مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی اظهارداشت:همزمان با ایام دهه مبارک فجر سه طرح محیط‌ زیستی در شهرستان درگز، زیستگاه پلنگ ایران با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد ریال افتتاح شد.

وی افزود:با توجه به ساختار ارزشمند زیست محیطی شهرستان درگز و وجود پارک ملی تندوره در این شهرستان، سه طرح و پروژه در قالب توسعه‌ای و حفاظتی همزمان با دهه مبارک فجر امسال افتتاح شد.

اله‌پور تصریح کرد: این سه پروژه شامل راه‌اندازی سالن آموزشی و موزه حیات وحش اداره حفاظت محیط زیست شهرستان در راستای آموزش و ارتقای فرهنگ سازی محیط زیست به جهت بهره مندی از جامعه هدف، علاقه مندان و شهروندان شهرستان درگز مورد استفاده خواهد بود.

وی بیان کرد: همچنین اقدامات حفاظتی و بهسازی ساختمان جدید محیط بانی "بابانهستان" و عملیات آبرسانی پارک ملی تندوره به طول چهار کیلومتر به بهره برداری رسید.

همچنین مدیر کل حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوی و سایر مسوولان این نهاد به همراه فرماندار شهرستان درگز در یک برنامه در قالب میز خدمت مردمی و جهادی، در محل پاسگاه محیط بانی بابانهستان، حضور یافتند.

اله پور میز خدمت را گام ارزشمندی در راستای تکریم ارباب رجوع و حفظ حقوق شهروندی دانست و در این رابطه پاسخگوی موارد و مشکلات بخشدار مرکزی نوخندان شهرستان درگز و تعدادی از ساکنین شهرستان درگز شد.

وی گفت: مجموعه پارک ملی تندوره یکی از پویا ترین و غنی ترین زیستگاه گونه جانوری پلنگ در کشور به شمار می رود، این ویژگی منحصر به فرد پارک ملی تندوره را به عنوان یکی از زیستگاه های تکثیر گونه پلنگ ایرانی نموده است.

بهره برداری از 29طرح عمران روستایی، آبرسانی وکشاورزی

رضا نصیری، فرماندار گناباد اظهارداشت:  29 طرح عمران روستایی، آبرسانی، برق رسانی و کشاورزی با صرف اعتبار 298 میلیارد و 500 میلیون ریال، در شهرستانهای گناباد و خواف واقع در جنوب استان خراسان رضوی به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: از این تعداد هفت طرح با 223 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار در شهرستان گناباد و 22 طرح با 75 میلیارد ریال در شهرستان خواف به ثمر نشست.

فرماندار گناباد ادامه داد: پروژه‌های بهره برداری شده در این شهرستان شامل چهار طرح بهسازی و آسفالت معابر روستاهای نوده پشنگ، بیمرغ، گیسور و چاه میغانی به طول 6 هزار و 638 متر مربع است.

نصیری سایر طرحهای مورد بهره برداری در گناباد را شامل اصلاح خط انتقال آب شرب گناباد به طول چهار هزار و 700 متر مربع و اصلاح و بازسازی شبکه برق رسانی و جابجایی و بازسازی شبکه برق روستای چاه نمک و رحمت آباد عنوان کرد.

بهره‌برداری از 10 طرح مخابراتی در خواف

مهدی عباسپور فرماندار خواف نیز از بهره برداری 9 طرح مرمت و بازسازی قنوات، بهره برداری از 10 طرح مخابراتی، واحد مسکونی روستایی در جلگه زوزن و برق رسانی به روستای ده خطیب و کارگاه فنی و حرفه ای شهر قاسم‌آباد خبر داد.

وی افزود: همزمان با دهه فجر سال جاری 391 طرح عمرانی در بخشهای مختلف در مجموع 9 هزار و 170 میلیارد و 600 میلیون ریال اعتبار در شهرستانهای گناباد، بجستان و خواف واقع در جنوب استان خراسان رضوی به بهره برداری می رسد و یا عملیات اجرایی آنها آغاز می شود.

انتهای پیام/282/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1023385