sakhtan
10 بهمن 1401 - 17:04

تعداد کمپ های اضطراری خوی به ۴۰ اردگاه افزایش می یابد

ارومیه - دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: تا امشب دوشنبه تعداد اردوگاه های اسکان اضطراری در مناطق زلزله زده خوی به ۴۰ اردوگاه افزایش می یابد.

به گزارش خبرگزاری مهر، یعقوب سلیمانی در خصوص آخرین وضعیت امدادرسانی در منطق زلزله زده خوی اظهار کرد: به دلیل وقوع پس لرزه‌های متعدد مردم نمی‌توانند در خانه‌های خود اسکان داشته باشند و وقتی به هر خانواده یک چادر بدهیم برای ما تبعات بعدی دارد از جمله اینکه وقتی چادر را در نزدیک منزل نصب کنند، در صورت وقوع پس لرزه‌های بعدی جان انسان‌ها به خطر می‌افتد.

سلیمانی بیان کرد: به همین دلیل چادرهای گروهی را در این منطقه برپا خواهیم کرد. تا امشب تعداد اردوگاه‌های اسکان اضطراری به ۴۰ مورد خواهد رسید، در حال حاضر مهمترین نیاز زلزله زدگان اقلام زیستی است.

دبیر کل جمعیت هلال احمر گفت: با توجه به تداوم پس لرزه‌ها در خوی و ناامن بودن این منطقه، هلال احمر در حال افزایش اردوگاه‌های اسکان اضطراری برای اسکان مردم است.

سلیمانی تا ساعت ۹ صبح امروز ۳۱ اردوگاه اسکان اضطراری، موقت شهری توسط هلال احمر در خوی ایجاد شده است.

وی در ادامه بیان کرد: تجهیزات و لوازم گرمایشی، پتو و بسته‌های غذایی هم در حال توزیع است. قریب به ۶ هزار ۹۲۰ دستگاه چادر، ۳۱ هزار و ۵۰۰ تخته پتو، ۲ هزار و ۳۶۰ تخته موکت و بسته غذایی ۷۲ ساعته هم بین افرادی که اسکان یافته‌اند، توزیع شده است.

دبیر کل جمعیت هلال احمر در ادامه افزود: ۴ هزار دستگاه هیتر برقی خریداری شده و از شب گذشته در حال توزیع بین زلزله زدگان است. مشکل ما پس لرزه‌هایی است که در این منطقه در حال وقوع است و عصر روز گذشته زلزله ۴.۹ دهم ریشتری برخی از روستاها را تحت تأثیر قرار داد.

وی اظهار کرد: تیم‌های واکنش سریع هلال‌احمر از ۵ استان در این منطقه مستقر هستند. پشتیبانی از عملیات امدادرسانی از سوی استان‌های دیگر با ارسال چادرهای امدادی و اقلام مورد نیاز هم ادامه دارد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1008128