sakhtan
25 بهمن 1401 - 19:07

ارتش آماده مشارکت در بازسازی منازل در مناطق زلزله خوی است

ارومیه - فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران از اعلام آمادگی برای مشارکت ارتش در بازسازی منازل مردم مناطق زلزله زده خوی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر سرتیپ کیومرث حیدری بعد از ظهر سه شنبه در جلسه شورای تأمین شهرستان خوی اظهار کرد: آنچه که طی بازدیدی که انجام گرفت و آنچه که دوستان استانداری گزارش دادند کارهای بسیاری خوبی در این منطقه در حوزه امدادرسانی صورت پذیرفته است.

وی با اشاره به زلزله مهیب در ترکیه و سوریه افزود: در کشورهای همجوار ما ترکیه و سوریه شاهد زلزله بودیم و آنچه بنده تا دیروز در خبرها شنیدم آن بود که در برخی از شهرهای زلزله‌زده هنوز نیروی کمکی نرسیده است و این مایه تأسف است.

سرتیپ حیدری تصریح کرد: اینجاست که انسان وقتی مقایسه می‌کند نحوه کمک رسانی و حضور مسئولین در صحنه را با کشور خودمان انصافاً به این نتیجه می‌رسد که باید قدر مسئولین جمهوری اسلامی را دانست که از دقایق اولیه زلزله در مناطق زلزله‌زده حاضر شدند و به امداد رسانی پرداختند.

وی عنوان کرد: شما ببینید ریاست جمهور، ریاست مجلس، فرمانده کل سپاه پاسداران همگی در این مناطق حضور یافته و مشکلات را از نزدیک پیگیری کردند که اینها ارزشمند است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: ارتش خدمتگزار مردم است، همه‌ی ما در نیروهای مسلح در رکاب ولی امر مسلمین خدمتگزار بی منت مردم هستیم، هیچ منتی بر سر مردم نداریم اگر آوار برداری کردیم، اگر چادر زدیم اگر آشپزخانه راه اندازی کردیم اصلاً منتی نداریم و فقط دستان خدا را به پیشگاه خداوند بلند می‌کنیم و میگوییم خدایا از ما بپذیر.

سرتیپ حیدری خاطرنشان کرد: از مردم عزیز این منطقه نیز کمال تشکر را دارم که با صبر و همراهی بی نظیر خود مسئولین را در امر خطیر امدادرسانی یاری کردند.

وی یادآور شد: بنده در اینجا به امیر حاجیلو مأموریت می‌دهم آنچه که در توان ارتش هست در این منطقه به کار بگیرند تا مردم احساس آرامش داشته باشند و اعلام می‌کنم ارتش این آمادگی را دارد که در روند بازسازی خانه‌ها تخریب شده نیز به مجموعه‌های متولی یاری برساند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1038649