sakhtan
17 بهمن 1401 - 18:08

خسارت وارد شده به بخش کشاورزی خوی بیش از هشت هزار میلیارد ریال برآورد شد

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: خسارت زلزله به بخش کشاورزی استان در سه زلزله اخیر در ماههای مهر، دی وبهمن امسال هشت هزار و 80 میلیارد ریال ارزیابی شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، غلامعلی مرادی اظهار داشت: ۱۰هزار و ۴۶۳ واحد دامی اعم از سنتی و صنعتی در اثر زلزله دچار اسیب شده اند که برای بازسازی و نوسازی این واحدها نیازمند ۷ هزار و ۳۳۶ میلیارد ریال  اعتبار اعم از کمک های بلاعوض دولتی و تسهیلات اعتباری هستیم. 

وی ادامه داد: کل خسارت وارد شده در ۱۳مهرماه در حدود ۷۰۱ میلیارد ریال ، در زلزله ۲۸ دی ۳ هزار و ۵۴۷ میلیارد ریال و در مورخه هشت بهمن ۳ هزار و ۸۳۹  میلیارد ریال براورد شده است. 

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی اضافه کرد: خسارت وارد شده به دامهای شهرستان خوی شامل پنج میلیارد ریال است که در اثر تلفات ۵۲ راس دام سبک و ۷ راس دام سنگین و یک قطعه شترمرغ بوده است و  ۳۲ واحد مرغداری نیز دچار خسارت شده که این خسارت بیش از ۱۶۰ میلیارد ریال براورد شده است. 

وی بیان کرد: چهار واحد گلخانه‌ای نیز دچار اسیب شده که خسارتهای وارد شده ۲۰ میلیارد ریال براورد شده است. 

مرادی خاطرنشان کرد:  منابع تامین آب و انتقال آب شامل قنات، ایستگاه پمپاژ، ۱۴ کانال  نیز دچار خسارت شدند که اعتبار مورد نیاز برای بازسازی این منابع ۲۵۶ میلیارد ریال براورد شده است.   وی بیان کرد: نیازمند تامین و تخصیص یکهزار تن نهاده دامی اعم از جو و کنستانتره ،۵۰۰ تن ارد ترمیمی و ۱۰۰ هزار متر مربع نایلون برای پوشش واحد های اسیب دیده تولیدی در بخش کشاورزی به این شهرستان هستیم.

پایان پیام

منبع: فارس
شناسه خبر: 1023070